Bakan Kacır’dan Alper Gezeravcı açıklaması! ‘Türkiye tarih sayfasında yeni bir perde açmıştır’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Toplamda 83 saati aşan bir yol süresini tamamladılar. 13 bilimsel deneyi astronotumuz Alper Gezeravcı gerçekleştirdi. Gelecek insanlı uzay misyonlarımızda bu çalışmaları çok daha ileri noktalara taşımayı amaçlıyoruz.

Türkiye, Alper Gezeravcı’nın gerçekleştirdiği insanlı ilk uzay bilim misyonuyla tarih sayfasında yeni bir perde açmıştır. Türkiye’nin bir bilim toplumuna dönüşmesi süresince çok önemli misyon edinmiştir. Alper Gezeravcı’yı tebrik ediyorum. Büyük cesaretle görevi tamamladı. Nice Alper Gezeravcı’ları yetiştirecek ve uzaya göndereceğiz. Türkiye her alanda iddialı çalışmalar yapıyor. Milli teknoloji hamlesini, yüksek teknolojileri geliştirebilen ve dünyaya sunabilen ülke olma yolunda sürdürüyoruz. Milli uzay programının diğer projelerini adım adım gerçekleştirmeye devam edeceğiz. İlk milli haberleşme uydumuzu önümüzdeki aylarda uzaya göndereceğiz. Ay misyonumuzu birlikte gerçekleştirerek 380 bin kilometre ötedeki aya erişeceğiz. Önümüzdeki dönemde Ankara’da uzay teknoloji bölgesi kuracağız. 

Biz iddialı projeler yapmaya Türk gençlerinin hayallerindeki sınırları kaldıracak işlere imza atmaya devam edeceğiz. Bu misyon boyunca destekleriyle yanımızda olan tüm milletimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir