Can Atalay’dan ‘Hatay’ mesajı: Koğuştaki en zor gecemdi…

Hatay’ın Samandağ ilçesinde Maraş depremlerinden kurtulan anne ve 3 çocuğunun sığındıkları prefabrik evde yangın çıktı. Yangında anne, bir çocuğunu alıp çıkmayı başarırken, 4 ve 1 yaşlarındaki iki kardeş hayatını kaybetti. Elektrik kablosundan çıktığı değerlendirilen yangınla ilgili inceleme sürerken, ailenin birkaç defa eve elektrik saati takılması için yetkilileri aradığı ancak cevap verilmediği, elektrik saatinin ise yangından sonra takıldığı iddia edildi.

TİP Hatay milletvekili seçilen Can Atalay, çıkan yangında iki çocuğun hayatını kaybetmesine ilişkin “Pazar günü haberleri gördükten sonra koğuştaki en zor gecelerimden biriydi. Alıkonulduğum bu ortamda Hatay’da yiten canlar için görevimi yapamıyor olmanın çaresizliği içerisindeyim” diyerek tepki gösterdi.

‘GÖREVİMİ YAPAMIYOR OLMANIN ÇARESİZLİĞİ İÇERİSİNDEYİM…’

Atalay X hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Pazar günü haberleri gördükten sonra koğuştaki en zor gecelerimden biriydi. Alıkonulduğum bu ortamda Hatay’da yiten canlar için görevimi yapamıyor olmanın çaresizliği içerisindeyim. Depremin üzerinden yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen hala hayatta kalma mücadelesi veren…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir