Mardin’de 36 yıl önce şehit edilen 8 kişi anıldı

Nusaybin’in Açıkyol Mahallesi’nde 7 Mart 1987 tarihinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen 8 kişi bugün düzenlenen törenle anıldı. İlçe Müftüsü Hasan Yeşildal, şehitler ve depremde hayatını kaybedenler için dua etti.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, törenin ardından yaptığı açıklamada, 36 yıl önce şehit edilen 8 vatandaşın acısının ilk günkü gibi taze olduğunu söyledi.

“TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIMAKTA KARARLIYIZ”

Terör örgütü PKK tarafından şehit edilenleri anmak için bir arada olduklarını kaydeden Kayabaşı, şöyle konuştu:

“Bizler devlet olarak Allah’ın izniyle terörün kökünü kazımakta kararlıyız. Terör örgütünün ne kadar vahşi, ne kadar adi, alçakça bir örgüt olduğunun en canlı örnekleri bugün bu kabirde yatan şehit kardeşlerimizdir. Devletimiz terörle mücadelede hiç olmadığı kadar güçlü ve kararlıdır. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ömür, ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Törene, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Mustafa Gezer, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Koç, MHP İlçe Başkanı Bedrettin Aslan ve şehit aileleri katıldı.

PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda, Şerini Tunç (24), Selma Tunç (16), Felek Tunç (6), Şerife Tunç (50), Cumhur Tunç (54), Bedran Erdem (17), Süleyman Ayık (14) ve Selim Ayık’ı (10) şehit olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir