Ordu’da Dilan Polat krizi! Kuyumcu gözaltına alındı iddiası izdihama neden oldu

İHA

Kamuoyunun yakından takip ettiği Dilan Polat- Engin Polat soruşturması Ordu’yu karıştırdı.

Fatsa’da faaliyet gösteren sahibinin Engin Polat ve davası ile ilgili gözaltına alındığına dair iddia bir anda tüm ilçeyi sardı.

Müşteriler dükkana akın etti

Söylentileri duyan müşteriler işletmeye akın etti.

Dakikalar içerisinde artan kalabalık sonrası emniyet güçleri çevrede güvenlik önlemi aldı.

Olayın iddialardan kaynaklandığı, gözaltına alınma olayının olmadığı öğrenilirken işletme sahibi, olayı gerçekleştiren kişi hakkında şikayetçi olacağını söyledi.

“İddiaları uyandığımda gördüm, tamamen yalandan ibaret”

Kuyumcu sahibi Emre Sade, iddiaların kendilerini karalamak için atıldığını ifade ederek, “1980 yılından bu yana Fatsa’da ticaret ile uğraşıyoruz. İnsanların yanında da güzel bir konumumuz var. Dün sabah kalktığımda böyle bir dedikoduya maruz kaldım. Dedikodunun nereden ve nasıl çıktığını ben de anlayamadım. O anda insanlar adeta burayı yağmalayama geldi, dışarıda bir sürü insan vardı.

Medyada paylaşılan bir konu üzerinde bizim da bağlantımız olduğunu söylediler. Biz de böyle bağlantımızın olmadığını savunduk. Sonrasında emniyet ve yetkililer buraya gelerek açıklamalarda bulundu ve bana o konuda büyük bir destek gösterdiler. İlçemiz insanları da arkamızda durdu.” diye konuştu.

“Herkesin emanetlerini verdik”

İş yerinde insanların emanetlerini teslim ettiklerini ve ilçe halkının kendisini desteklemek için alışverişe geldiğini söyleyen Sade, “Bu müesseseden kimsenin alacağı bulunamaz. Bizim zaten düşüncemiz herkesin altınlarının kendi kasasında bulunması ama bırakmak istediklerinde de kendi emanet kasamızda saklayabileceğimizi belirtiyoruz. Fatsa halkı tamamıyla yanımızda durdu ve destek alışverişe geldiler.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir