Seren Serengil Odatv’ye konuştu… Haberler yalan

1999 yılında hayatını kaybeden ünlü komedyen Öztürk Serengil’in özdeşleşmiş sözlerini, replik ve esprilerini kullanan Zafer Algöz ile ünlü sanatçının kızı Seren Serengil’in arasının açıldığı iddia edildi. Kariyerinde çevirdiği 300’e yakın filmi ile Türk mizahının en önemli isimlerinden oyuncu Öztürk Serengil’in çalkantılı ve şaşalı hayatını bir süredir Zafer Algöz çıktığı şovlar ve katıldığı YouTube yayınlarında konu ediyordu.

Algöz’ün katıldığı YouTube kanallarında pek çok kez Öztürk Serengil’in hayatından kesitler ile yaşadıkları anılarını anlatması ve son olarak 2017 yılında Serengil’in ünlü sözünden esinlenerek ‘Haşırt Dı Blekbord’ kitabını çıkarması, Seren Serengil’i son dönemde hayli kızdırdığı öne sürüldü.

Hatta Seren Serengil’in Zafer Algöz’e telif davası açacağı belirtildi.

SEREN SERENGİL ODATV’YE KONUŞTU

Seren Serengil çıkan haberlerle ilgili Odatv’ye açıklama yaptı.

İddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Seren Serengil şunları söyledi:

Zafer Algöz’ü dava edeceğim gibi bir haber çıkmış. Bu doğru değil.. Zafer Bey’in babama olan hayranlığı ve sevgisini takdirle karşılıyorum. Türkiye’de birçok komedyen onun ve esprilerinin tesiri altında kalmıştır, izinden yürümüştür. Birçok star olan kişileri ya plaklarının arka yüzünde ya da filmlerinde oynatarak meşhur etmiştir. Yine şu an ünlü olan birçok oyuncu da o zaman babamın yanında gezmiş onunla anı biriktirmiştir. Zafer Bey’in anı biriktirmesi bunları bizimle paylaşması çok olağan çok da komik anılar, çok gülüyoruz.

Asla ne bir dava ne başka buna benzer bir söz sarf etmedim… Bilakis bana babamı hatırlattığı için çok da severim. Hatta babam için bir gece düzenlemeyi planlıyoruz oraya da kendisini bizzat davet edeceğim..”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir