YETEV, İstanbul’a gelen depremzede öğrencilere kapılarını açtı

YETEV bu kapsamda çatısı altında faaliyetlerine devam eden Palet, Yenidoğu ve İrfan Okullarında; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki 40 öğrenciye tam burslu eğitim imkânı sağladı.

Son 6 yılda 3 bin 182 öğrencinin başarı bursu ile eğitim görmüş olduğu YETEV Okulları, deprem nedeniyle İstanbul’a gelmiş olan; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilerin eğitim yaşamlarını sürdürmesine de destek olacak. Misafir Öğrenci Bursu (MÖB) adıyla, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönemini kapsayacak şekilde 40 misafir öğrenciye burs verilerek, eğitim-öğretim, yemek, kitap, kıyafet, kırtasiye ücretleri karşılandı.

Kabul edilen 40 misafir öğrencinin psikolojik desteklerine yönelik ise YETEV Okulları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Birimi tarafından okul öğretmenleriyle Dayanışma ve Destek Toplantısı yapıldı. Bu toplantıda deprem sonrası yaşanan süreç değerlendirilerek, travma duyarlı bakış açısı ve psikolojik iyi oluşu desteklemeye yönelik çalışmalar gerçekleştirildi.

KIZILAY İŞ BİRLİĞİ İLE NAKDİ YARDIM VE AFAD İŞ BİRLİĞİ İLE AYNI YARDIM KAMPANYASI

Kızılay iş birliği ile gerçekleştirdikleri nakdi yardım ve AFAD iş birliğiyle ile gerçekleştirdikleri ayni yardım kampanyalarının yanı sıra YETEV, ”Oyuncaklarımızı Paylaşıyoruz” sloganıyla oyuncak ve kırtasiye yardım kampanyası da başlattı. Mevcut veli ve öğrencilerinin desteği ile toplanan oyuncak ve kırtasiyeler, deprem bölgesindeki çocuklara ulaştırılacak.

”YETEV EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ” DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÇOCUKLARIN YARALARINI SARACAK

Bu haftadan itibaren faaliyet göstermeye başlayacak olan ‘YETEV Eğitim Gönüllüleri’ projesi kapsamında kurulacak olan çadırla, deprem bölgesinde çocukların yaraları sarılacak. PDR, drama, sanat ve beden eğitimi alanındaki 100’e yakın gönüllü öğretmen ile çadırlarda bulunan öğrenciler için psikososyal destek sağlayıp, eğitim, etkinlik ve oyun faaliyetleri yürütülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir